Sa oled siin

MTA infosüsteemides toimub 4.-5. detsembrini katkestus

1 detsember 2020

06.11.2020

Maksu- ja Tolliameti (MTA) infosüsteemides toimub 4. detsembri õhtul alates kella 22-st plaaniline katkestus, mis kestab eeldatavalt 5. detsembri hommikul kella 09-ni. Katkestuse vältel on peatatud e-MTA ja selle kaudu ligipääsetavad infosüsteemid ning X-tee teenused. Samuti ei toimi antud ajavahemikul avalikud päringud MTA infosüsteemidesse.

Täpsema ülevaate mõjutatud teenustest ning soovitused katkestuse ajaks leiab MTA veebilehelt https://www.emta.ee/et/katkestus.   

Piiriületusel tuleb tolliprotseduuride rakendamiseks kasutada asendustoiminguid, mis võivad tavalisest mõnevõrra kauem aega võtta. Samuti tuleb kasutada asendustoiminguid (EMCS, SADHES, MAIS) aktsiisikaupade liikumisel.

Palume klientidel katkestusega arvestada ja soovitame võimalusel planeerida kõik MTA infosüsteemide ja andmebaasidega seotud toimingud (sh tolli- või aktsiisikauba vormistus) enne või pärast katkestust.

Katkestus on planeeritud seoses MTA infosüsteemide taristu uuendustöödega.
Palume ebamugavuste pärast vabandust.
 

Veel uudiseid samal teemal

03.12.2020

MTA infosüsteemides toimub 4.-5. detsembril katkestus

Maksu- ja Tolliameti (MTA) infosüsteemides toimub seoses uuendustöödega 4. detsembri õhtul alates kella 22-st plaaniline katkestus, mis kestab eeldatavalt 5. detsembri hommikul kella 09-ni.

26.10.2020

Maksukäitumise hinnangud: viiendiku ettevõtete maksukäitumises on tõsiseid puudusi

Maksu- ja Tolliameti (MTA) teenuse „Maksukäitumise hinnangud“ statistika järgi on enam kui pooltel Eesti ettevõtetel maksuasjad täiesti korras, tõsiseid puudusi on viiendikul ettevõtetest.