Sa oled siin

MTA infosüsteemides toimub 4.-5. detsembril katkestus

3 detsember 2020

Maksu- ja Tolliameti (MTA) infosüsteemides toimub seoses uuendustöödega 4. detsembri õhtul alates kella 22-st plaaniline katkestus, mis kestab eeldatavalt 5. detsembri hommikul kella 09-ni.

Lisaks ei ole kuni 8. detsembrini võimalik teha avalikke võlapäringuid.

„Palume katkestusega arvestada ning soovitame võimalusel planeerida  ja teha kõik MTA infosüsteemide ja andmebaasidega seotud toimingud, sh tolli- või aktsiisikauba vormistus, enne või pärast katkestust,“ ütles MTA äritehnoloogia valdkonna juht Kristjan Raid. „MTA soovib maksumaksjatele pakkuda lihtsaid ja mugavaid e-teenuseid ning selle tagamiseks tuleb aeg-ajalt ette võtta suuremahulisi hooldus- ja uuendustöid. Ebamugavuste vältimiseks oleme planeerinud tööd läbi viia öisel ajal. Palume ebamugavuste pärast vabandust.“

Katkestuse vältel on peatatud e-MTA ja selle kaudu ligipääsetavad infosüsteemid ning X-tee teenused. Samuti ei toimi avalikud päringud MTA infosüsteemidesse. Tollirakendus Complex viiakse sisestusrežiimile (deklaratsioone saab sisestada, kuid mitte kinnitada) alates 4. detsembri õhtust kella 21-st ja suletakse kasutajatele kella 22-st. Postipaki ja reisija deklaratsiooni rakenduse katkestuse algus on 4. detsembri õhtul alates kella 21-st.

Piiriületusel tuleb tolliprotseduuride rakendamiseks kasutada asendustoiminguid, mis võivad tavalisest mõnevõrra kauem aega võtta. Samuti tuleb kasutada asendustoiminguid (EMCS, SADHES, MAIS) aktsiisikaupade liikumisel.

Täpsema ülevaate mõjutatud teenustest ning soovitused katkestuse ajaks leiab MTA veebilehelt https://www.emta.ee/et/katkestus  

Veel uudiseid samal teemal

20.01.2021

MTA iseteeninduskeskkond e-MTA toimib taas

Maksu- ja Tolliameti (MTA) iseteeninduskeskkond e-MTA tomib taas. Tehniliste probleemide tõttu ei olnud alates 20. jaanuari ennelõunast võimalik Maksu- ja Tolliameti iseteeninduskeskkonda e-MTA sisse logida ja paljudel ettevõtjatel oli raskusi käibemaksu- või aktsiisideklaratsiooni esitamisega. Palume ebamugavuste pärast vabandust!

07.12.2020

MTA kutsub testima uue käibedeklaratsiooni prototüüpi

Maksu- ja Tolliametil (MTA) on valmimas uus käibedeklaratsiooni esitamise e-teenus, mille abil saavad ettevõtjad senisest veel lihtsamalt ja mugavamalt oma käibemaksukohustuse deklareerida. MTA kutsub raamatupidajaid ja ettevõtjaid teenuse prototüüpi testima ja oma ettepanekuid esitama.