Sa oled siin

MTA avastas Pärnus sõiduautost umbes 5 kg kanepit

10 aprill 2011

Maksu- ja Tolliameti liikuvkontrollitalituse töötajad pidasid 1. mai südaööl Pärnus ühes tanklas kinni Sergei N. (35) juhitud sõiduauto, millest avastati suur kogus narkootilist ainet. Autos viibis kaasreisijana ka Sergei B. (32).

Auto täiendaval kontrollimisel tolliangaaris avastati sõidukist polstrite taha peidetuna 13 kilepakendit rohelise taimse puruga, mis reageeris positiivselt kanepi kiirtestile. Lähemal uurimisel selgus, et narkootilise aine varjamiseks olid pakendid ümbritsetud kohvilõhnalise puruga. Taimset puru oli pakendites kokku ligikaudu viis kilogrammi.

Mõlemad autos olnud mehed peeti kahtlustatavatena kinni ja vahistati kohtu loal. 

„Tegu on üsna suure kanepi kogusega ja on väga hea, et see tänavatele ei jõudnud,” ütles MTA uurimisosakonna juhataja Rene Kanniste.

Lääne Ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokuröri Küllike Kase sõnul on kanepi tavaline narkojoovet tekitav annus umbes 0,5–1 gramm, seega oleks avastatud kanepi kogusest piisanud joobe tekitamiseks 5000–10 000 inimesele. „Praegu on kanepi ühe grammi tänavahind ligikaudu 20 eurot, nii et 5 kg kanepi müümisel oleks teenitud kriminaalset tulu ligikaudu 100 000 eurot,” lisas prokurör. 

Kriminaalmenetlust on alustatud karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb suures koguses narkootilise aine ebaseaduslikku käitlemist isikute grupis. Karistuseks sellise teo eest süüdimõistmisel on 3- kuni 15-aastane vangistus. 

Kriminaalmenetluse kohtueelset uurimist juhib Lääne Ringkonnaprokuratuur ning viib läbi Maksu- ja Tolliamet.

10. mai 2011

Veel uudiseid samal teemal

19.07.2021

MTA ja PTA korraldavad ühisoperatsiooni „Lemmikloomad turvaliselt Eestisse“

Maksu- ja Tolliamet (MTA) ja Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) korraldavad 19.-30. juulil ühisoperatsiooni, mille eesmärk on kontrollida reeglite täitmist lemmikloomadega piiri ületamisel.

 
27.05.2021

MTA ametnikud tabasid Tallinna Vanasadamast suures koguses kokaiini

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad pidasid eelmisel laupäeval, 22. mail Tallinna Vanasadamas kinni väikebussi, millest avastatud pakendid reageerisid kokaiini kiirtestile.