Sa oled siin

MTA avastas kahe kuuga pool miljonit salasigaretti rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil

1 aprill 2013

MTA töötajad avastasid jaanuaris ja veebruaris kokku ligi 2,7 miljonit salasigaretti, mis võrrelduna eelmise aasta sama perioodiga on üle 500 000 sigareti võrra enam. Eelmisel nädalal algas salasigarettide vastane jätkukampaania, kus uuendusena saab salasigarettidega äritsemisest MTAle vihje anda anonüümselt mobiilirakenduse kaudu.
Teavituskampaaniat toetab lisaks varasemale koostööpartnerile Tubakatootjate Eesti Assotsiatsioonile nüüd ka Philip Morris Eesti OÜ.

MTA tollikorralduse osakonna juhatajal Urmas Koidul on hea meel nii sihipärase koostöö üle salasigarettide vastases võitluses. „Kindlasti on aasta alguses avastatud salasigarettide arvu suurenemise taga nii teavituskampaania tõttu saabunud vihjete kontroll kui ka kontrollitaktika muutus jaanuaris Narva piiriületajate osas, millega jätkame ka edaspidi,“ kinnitas Koidu. 

Kui jaanuaris teavitati inimesi salasigarettidega kaasnevast kuritegevusest plakatite ja raadioreklaami kaudu, siis nüüd kutsutakse inimesi ümbritsevast kuritegevusest teada andma veebikeskkonnas. Uue lahendusena saab aadressidelt www.emta.ee/teata/est ja www.emta.ee/teata/rus laadida oma telefoni reklaamiriba, mis võimaldab anonüümselt teavitada salasigarettidest kohe, kui seda tänaval märgatakse. 

„Väga paljud inimesed, kes hindavad turvalist keskkonda ei teagi, et salakaubandusest on võimalik kusagile teatada. Oleme kampaania raames töötanud välja lahendused, mis annavad kõikidele ausatele kodanikele lihtsa ja kiire võimaluse anda enda panus kurjategijate takistamisse," lisas Koidu. 

Selle aasta jaanuaris alustas MTA koos Tubakatootjate Eesti Assotsiatsiooniga kampaaniaga „Ostad salasigarette, toetad kuritegevust“. Veebikeskkonnas nähtavat salatubaka vastast jätkukampaaniat toetab ka Philip Morris Eesti OÜ.

Teavituskampaania eesmärk on tõsta eelkõige piirialadel elavate inimeste teadlikkust tubakatoodete salaturu suurusest ja seetõttu riigil saamata jäänud maksurahade kandumisest kuritegevusse. Kampaania raames selgitatakse, et salasigarettide tarbimine ja sellise tegevuse sallimine on otseses seoses inimeste enda ja nende lähedaste turvalisusega. Teavituskampaania kannab sõnumit „Kurjategijad teenivad salasigarettide müügist Eestis keskmiselt üle 40 miljoni euro aastas. Mida selle rahaga saaks teha? Palju. Mida selle rahaga tehakse? Hirmutav. Väikesed seaduserikkumised toetavad suuri kuritegusid.“
 

1. aprill 2013

Veel uudiseid samal teemal

21.01.2020

MTA töötajad tabasid 10 miljonit võltsitud sigaretti

Eelmise aasta lõpus informeerisid Saksamaa kolleegid maksu- ja tolliameti (MTA) töötajaid Liibanonist Eestisse saabuvast konteinerist sigarettidega. Konteinerist avastati 10 miljonit sigaretti kaubamärgiga Prince.

17.12.2019

MTA konfiskeeris Jüris üle 60 kg uimasteid, kinni peeti Eesti kodanikud

Maksu- ja tolliameti (MTA) narkotalituse uurijad pidasid 1. detsembril Jüri alevikus Pärna teel kinni kolm Eesti kodanikku, keda kahtlustatakse enam kui 60 kg erinevate narkootiliste ainete ebaseaduslikus käitlemises.