Sa oled siin

Maksu- ja tolliameti töötajad avastasid Narvas ligi miljon salasigaretti

5 detsember 2012

Kahel eelmisel nädalavahetusel avastasid maksu- ja tolliameti töötajad Narva tollipunktis kaubarongist ja bussist kokku 963 620 deklareerimata sigaretti.
25. novembril leidsid maksu- ja tolliameti töötajad Narva raudtee tollipunktis kaubarongi kontrollimisel 71 kasti 710 000 deklareerimata sigaretiga. Venemaa ja Valgevene maksumärkidega sigarettide kastid avastati 54 väetisevaguniga kaubarongi kahest kaubavagunist. 

2. detsembril avastati Narva maantee tollipunkti kaudu Eestisse saabunud bussi tollikontrollil bussi salongi põranda alt ja tagumiste rataste vahelisest tühimikust 253 620 deklareerimata sigaretti.

Tollikorralduse osakonna juhataja asetäitja Ants Kutti sõnul on avastatud salasigarettide kogused tõesti märkimisväärsed. „Nagu näha, otsivad salakaubavedajad üha uusi mooduseid ja võimalusi Eesti tollipiiri rikkumiseks ja mul on hea meel, et meie ametnike tubli töö tulemusel neile siiski jälile jõutakse. Salasigarettide avastamine on üks tollitöö prioriteete ja selle tegevussuunaga jätkame süvendatult ka edaspidi,“ lisas Kutti.

Sigaretid on kinni peetud ja mõlemas asjas on alustatud kriminaalmenetlus. Kohtueelseid menetlusi juhib Viru Ringkonnaprokuratuur ja neid viib läbi Maksu- ja Tolliamet.

 
5. detsember 2012

 

Veel uudiseid samal teemal

19.07.2021

MTA ja PTA korraldavad ühisoperatsiooni „Lemmikloomad turvaliselt Eestisse“

Maksu- ja Tolliamet (MTA) ja Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) korraldavad 19.-30. juulil ühisoperatsiooni, mille eesmärk on kontrollida reeglite täitmist lemmikloomadega piiri ületamisel.

 
27.05.2021

MTA ametnikud tabasid Tallinna Vanasadamast suures koguses kokaiini

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad pidasid eelmisel laupäeval, 22. mail Tallinna Vanasadamas kinni väikebussi, millest avastatud pakendid reageerisid kokaiini kiirtestile.