Sa oled siin

Maksu- ja Tolliamet jätkab tolliteenuse osutamist Tartus ka uuel aastal

23 detsember 2011

Maksu- ja Tolliamet on varem kokkuhoiu eesmärgil otsustanud sulgeda Tartu Tähe tänava tolliteeninduse koha ja maksimaalselt kasutada Sõpruse tänava hoonet. Tähe tänava teeninduskoha sulgemisega on MTA kavandanud tolliteenuse ülemineku Tartust Võrru.

Tartu ettevõtjatelt saadud tagasiside põhjal tekitab Võru kaudu Koidula ja Valga suunaline transiit ümbersõidu tõttu täiendavat kulu ja selle leevendamiseks ei ole MTA leidnud ettevõtjatele sobivat head lahendust. Seetõttu on Maksu- ja Tolliamet otsustanud 1. jaanuarist 2012 pakkuda endiselt tolliteenust ka Tartus, kuid tolliametnikud asuvad Sõpruse tänava teeninduskohas.

Maksu- ja Tolliameti tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Koidu: „Ettevõtjad saavad endiselt raskeveokite tollivormistuseks sõita Tähe tänava parklasse, olles sellest eelnevalt tolli teavitanud, et ametnikud saaksid kontrolli toiminguteks Sõpruse tänavalt kohale tulla.”

Tegemist on väljakutse põhise tolliteenusega tavapärasel tööajal (E–N 8.30–16.30 ja R 8.30–17.30). Ettevõtjatele ei kaasne tollivormistuse tegemisega täiendavat kulu.
Maksu- ja Tolliamet on Tartu Tähe tänava teeninduskohast loobumisega saavutanud majanduskulude kokkuhoiu.

Võru teeninduskohas osutatakse tolliteenuseid jätkuvalt ka uuel aastal, ühtlasi otsib MTA seal raskeveokitele paremaid parkimistingimusi.

23. detsember 2011
 

 

Veel uudiseid samal teemal

18.06.2021

Soome ja Eesti maksuametid alustasid reaalajas toimuva andmevahetusega

Eesti Maksu- ja Tolliamet ning Soome Maksuamet on alustanud reaalajas toimuva andmevahetusega, mis tõhustab maksukontrolli, säästab ressurssi ning parandab klientidele pakutavate teenuste kvaliteeti.

 

 

01.03.2021

Uuendatud: MTA Rakvere büroos saab ajutiselt teha vaid tollivormistusi

Maksu- ja Tolliameti Rakvere teenindusbüroos saab 2. kuni 5. märtsini teha vaid tollivormistusi. Muud teenused on koroonaviiruse tõttu ajutiselt peatatud.