Sa oled siin

Maksu- ja Tolliamet jätkab koostööd Venemaa tolliga

11 juuni 2012

Reedel, 8. juunil toimus Maksu- ja Tolliameti peadirektori Marek Helmi töökohtumine Venemaa Föderaalse tolliteenistuse juhi asetäitja Ruslan Davõdoviga. Kohtumisel räägiti kahe riigi tolliteenistuste vahelise koostöö arenguvõimalustest, mis leidsid ära märkimist Venemaa Kontrollikoja ning Eesti Riigikontrolli poolt läbi viidud piiriametkondade tegevuse paralleelauditi tulemustes.

Lepiti kokku, et jätkatakse varajasemat praktikat regionaalsete tolliasutuste töökohtumiste korraldamisel ning tihendatakse kontakte ja suhtlemist mõlema poole tolli keskasutuste vahel. Kokkuleppe kohaselt kohtutakse juhtkonna tasandil edaspidi vähemalt korra aastas. Naaberpiiripunktide vahelise koostöö parandamiseks töötatakse iga piiripunkti jaoks välja asjakohane ühisdokument, mis sätestab infovahetuse sisu ja korralduse. Reisirongide piiriületuse hõlbustamise eesmärgil tutvustas Venemaa oma sellealaseid koostöökogemusi Soome tolliteenistusega, et neid saaks kasutada ka Eesti ja Venemaa vahelises rongiliikluses. Samuti lepiti kokku, et analüüsitakse võimalusi naaberpiiripunktide tollikontrolli andmete vastastikuseks kasutamiseks ning kiire piiriületuse liinide kasutamiseks tühjade veokite, riskivabade kaupade ja sõiduautode piiriületuses.

Maksu- ja Tolliameti peadirektor Marek Helm: „Koostöö Venemaa tolliteenistusega on Euroopa Liidu piiririigina oluline, et parandada riikidevahelist infovahetust, vahetada kogemusi ja lühendada piirijärjekordi. Kulutades vähem aega tolliformaalsustele, soodustame turismi ja kaubavahetuse arengut ning kasvu kahe riigi vahel."

11. juuni 2012

 

 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

14.08.2019

LHV asus kasutama Maksu- ja Tolliameti andmeid laenude otsustusprotsessis

LHV hakkas laenuklientidele pakkuma võimalust taotluste esitamisel kasutada sissetuleku ja töökoha andmete edastamiseks Maksu- ja Tolliameti (MTA) informatsiooni. See lihtsustab laenude otsustusprotsesse ja muudab vastuse saamise kliendi jaoks kiiremaks.

20.06.2019

Tasumata trahve hakkab tulevikus sisse nõudma maksu- ja tolliamet

Justiitsministeerium saatis kooskõlastusringile täitemenetluse reformi kontseptsiooni, millega antakse õigeks ajaks tasumata riiginõuete, nagu näiteks trahvide ja sunniraha, täitmine maksu- ja tolliameti kätte ning kavandatakse kohtutäiturite arvu vähendamist.