Sa oled siin

Maksu- ja Tolliamet jätkab koostööd Venemaa tolliga

11 juuni 2012

Reedel, 8. juunil toimus Maksu- ja Tolliameti peadirektori Marek Helmi töökohtumine Venemaa Föderaalse tolliteenistuse juhi asetäitja Ruslan Davõdoviga. Kohtumisel räägiti kahe riigi tolliteenistuste vahelise koostöö arenguvõimalustest, mis leidsid ära märkimist Venemaa Kontrollikoja ning Eesti Riigikontrolli poolt läbi viidud piiriametkondade tegevuse paralleelauditi tulemustes.

Lepiti kokku, et jätkatakse varajasemat praktikat regionaalsete tolliasutuste töökohtumiste korraldamisel ning tihendatakse kontakte ja suhtlemist mõlema poole tolli keskasutuste vahel. Kokkuleppe kohaselt kohtutakse juhtkonna tasandil edaspidi vähemalt korra aastas. Naaberpiiripunktide vahelise koostöö parandamiseks töötatakse iga piiripunkti jaoks välja asjakohane ühisdokument, mis sätestab infovahetuse sisu ja korralduse. Reisirongide piiriületuse hõlbustamise eesmärgil tutvustas Venemaa oma sellealaseid koostöökogemusi Soome tolliteenistusega, et neid saaks kasutada ka Eesti ja Venemaa vahelises rongiliikluses. Samuti lepiti kokku, et analüüsitakse võimalusi naaberpiiripunktide tollikontrolli andmete vastastikuseks kasutamiseks ning kiire piiriületuse liinide kasutamiseks tühjade veokite, riskivabade kaupade ja sõiduautode piiriületuses.

Maksu- ja Tolliameti peadirektor Marek Helm: „Koostöö Venemaa tolliteenistusega on Euroopa Liidu piiririigina oluline, et parandada riikidevahelist infovahetust, vahetada kogemusi ja lühendada piirijärjekordi. Kulutades vähem aega tolliformaalsustele, soodustame turismi ja kaubavahetuse arengut ning kasvu kahe riigi vahel."

11. juuni 2012

 

 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

03.12.2019

Uuring: Eestimaalaste maksutahe paraneb, noorte maksualased teadmised ja hoiakud jäävad vanemaealistest maha

Eesti elanike maksutahe on aasta jooksul paranenud ning üha enam inimesi leiab, et maksude tasumist ei ole lihtne vältida. Koguni 92 protsenti eestimaalastest peab maksude maksmist enda kui kodaniku oluliseks kohuseks, selgus maksu- ja tolliameti (MTA) tellimusel valminud avaliku arvamuse uuringust.

26.11.2019

MTA tunnustas aumärkidega maksu- ja tollivaldkonna edendajaid

Maksu- ja tolliameti (MTA) aumärgi komisjoni ettepanekul kinnitas rahandusminister kõrgeima ehk esimese klassi aumärgi saajaks MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi, kes andis märkimisväärse panuse 2018. aastal jõustunud tulumaksuseaduse ulatuslike muudatuste elluviimise toetamisse, mille hulka kuuluvad seadusloome tõlgendamine ja täiendamine ning erinevate huvipoolte, sh maksumaksjate, nõustamine ja koolitamine.