Sa oled siin

Krimmi ja Sevastopoli kaupadele kehtib sellest nädalast impordikeeld

26 juuni 2014

Esmaspäeval, 23. juunil kiitis Euroopa Liidu välisasjade nõukogu heaks määruse, mis keelab Krimmi ja Sevastopoli päritoluga kaupade impordi ELi riikidesse. Impordikeel ei kehti vaid sellistele kaupadele, millel on Ukraina päritolusertifikaat. 

Impordikeel puudutab lisaks kaubasaadetistele ka postisaadetisi ja reisijatega kaasaolevat kaupa. Impordikeelu esialgne tähtaeg on järgmise aasta 23. juuni, kuid vastavalt määrusele võib selle kehtivust vajadusel pikendada.
 
Maksu- ja tolliametile teadaolevalt on Krimmist kaupu tellivaid ettevõtjaid alla kümne ning peamiseks kaubaks on olnud veini- ja viinatooted. Piiridele jõudnud kaubad suunatakse tagasi.
 
EL välisasjade nõukogu kohaldas Krimmist või Sevastopolist pärit kaupadele piiranguid vastusena Krimmi ja Sevastopoli ebaseaduslikule annekteerimisele.
 
Määrused:
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/PDF/?uri=OJ:JOL_2014_183_R_0016&from=ET 
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/PDF/?uri=OJ:JOL_2014_183_R_0004&from=ET 

26. juuni 2014

 

 

Veel uudiseid samal teemal

22.10.2019

MTA pidas kinni narkootikumide müügiga tegeleva kuritegeliku grupi

Juuli keskel pidasid maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad kriminaalasja raames kinni seitse Eesti kodanikku, keda kahtlustatakse narkootikumide Eesti turule toomises ja müümises.

Brexit
15.10.2019

MTA soovitab reisijatel ja postipaki tellijatel Brexitiks valmis olla

Maksu- ja tolliamet (MTA) juhib tähelepanu, et seoses võimaliku Brexitiga 1. novembril muutub Ühendkuningriik (ÜK) kolmandaks riigiks ja nii reisijad kui ka postipaki tellijad peavad arvestama erinevate tollitoimingutega.