Sa oled siin

Krimmi ja Sevastopoli kaupadele kehtib sellest nädalast impordikeeld

26 juuni 2014

Esmaspäeval, 23. juunil kiitis Euroopa Liidu välisasjade nõukogu heaks määruse, mis keelab Krimmi ja Sevastopoli päritoluga kaupade impordi ELi riikidesse. Impordikeel ei kehti vaid sellistele kaupadele, millel on Ukraina päritolusertifikaat. 

Impordikeel puudutab lisaks kaubasaadetistele ka postisaadetisi ja reisijatega kaasaolevat kaupa. Impordikeelu esialgne tähtaeg on järgmise aasta 23. juuni, kuid vastavalt määrusele võib selle kehtivust vajadusel pikendada.
 
Maksu- ja tolliametile teadaolevalt on Krimmist kaupu tellivaid ettevõtjaid alla kümne ning peamiseks kaubaks on olnud veini- ja viinatooted. Piiridele jõudnud kaubad suunatakse tagasi.
 
EL välisasjade nõukogu kohaldas Krimmist või Sevastopolist pärit kaupadele piiranguid vastusena Krimmi ja Sevastopoli ebaseaduslikule annekteerimisele.
 
Määrused:
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/PDF/?uri=OJ:JOL_2014_183_R_0016&from=ET 
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/PDF/?uri=OJ:JOL_2014_183_R_0004&from=ET 

26. juuni 2014

 

 

Veel uudiseid samal teemal

21.01.2020

MTA töötajad tabasid 10 miljonit võltsitud sigaretti

Eelmise aasta lõpus informeerisid Saksamaa kolleegid maksu- ja tolliameti (MTA) töötajaid Liibanonist Eestisse saabuvast konteinerist sigarettidega. Konteinerist avastati 10 miljonit sigaretti kaubamärgiga Prince.

17.12.2019

MTA konfiskeeris Jüris üle 60 kg uimasteid, kinni peeti Eesti kodanikud

Maksu- ja tolliameti (MTA) narkotalituse uurijad pidasid 1. detsembril Jüri alevikus Pärna teel kinni kolm Eesti kodanikku, keda kahtlustatakse enam kui 60 kg erinevate narkootiliste ainete ebaseaduslikus käitlemises.