Sa oled siin

Kolme ameti ühine kontroll Narva piiripunktis oli tulemuslik

21 september 2011

Esmaspäevast tänaseni toimus Narva tollipunktis kolme ameti – Maksu- ja Tolliameti, Politsei- ja Piirivalveameti ning Maanteeameti ühine operatsioon, mis oli suunatud Euroopa Liidu piiri ületavate transpordivahendite tehnilise seisukorra kontrollimisele.

Kahe ööpäeva vältel kontrolliti kokku 59 transpordivahendit, sealhulgas 14 bussi ja 45 sõiduautot (enamus neist olid USAs toodetud väikebussid/kaubikud).
Ida maksu- ja tollikeskuse Narva tollipunkti juhataja Voldemar Linno: „Operatsiooni ajal toimunud tolliläbivaatuste tulemusena avastasime ka 620 sigaretti, mille üle piiri toonud inimene maksis piiril ära kõik vajalikud maksud.”

Koostöös PPA korrakaitsepolitsei liiklusüksusega avastasid Ida maksu- ja tollikeskuse tollitöötajad märgatava ülekaaluga sõiduautost deklareerimata kaubana vanametalli, mis ei olnud täies ulatuses deklareeritud.

42% ehk kõigist kontrollitud autodest 26 saatsid operatsioonis osalenud Maanteeameti ja Ida Prefektuuri ning PPA liikluspolitseinikud erakorralisele ülevaatusele või kehtestasid neile liiklemise keelu. PPA korrakaitsepolitseiosakonna liikluspolitseiniku Priit Tuuna sõnul avastati sõidukite tehnilises seisukorras tõsiseid puudujääke. „Kõige ohtlikumate probleemidena võiks välja tuua läbi roostetanud või mõranenud kandekonstruktsioonid, sõiduki sisuliselt juhitamatuks muutuva rikkis roolisüsteemi ning ohutusnõudeid täielikult eiravalt ümber ehitatud kütusesüsteemid,” rääkis Tuuna.
Operatsiooni ajal sujus koostöö kolme ameti vahel hästi ja osapooled hindasid tulemust väga heaks. Tõdeti, et mõistlik on jätkata taolisi ühisoperatsioone ka edaspidi. 
 
21. september 2011

 

Veel uudiseid samal teemal

19.07.2021

MTA ja PTA korraldavad ühisoperatsiooni „Lemmikloomad turvaliselt Eestisse“

Maksu- ja Tolliamet (MTA) ja Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) korraldavad 19.-30. juulil ühisoperatsiooni, mille eesmärk on kontrollida reeglite täitmist lemmikloomadega piiri ületamisel.

 
31.05.2021

MTA tuletab meelde: „sinise kütuse“ kasutamine erasõidukites või kütmiseks on keelatud

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et madalama aktsiisiga maksustatud erimärgistatud diislikütust (nn sinist kütust) tohib tarbida ainult põllumajanduses kasutatavates masinates, samuti kutselisel kalapüügil.