Sa oled siin

Jaanuaris avastasid tollitöötajad üle 412 000 sigareti ja enam kui 58 400 liitrit kütust

17 veebruar 2011

Jaanuaris viisid Maksu- ja Tolliameti tollikontrolli üksused Eesti piiridel läbi 1335 kontrolli, millest 377 saab lugeda tulemuslikuks.
Maanteedel oli kokku 555 kontrolli, mille käigus avastati 13 rikkumist.

Jaanuaris kontrolliti 82 kütusekäitlejat (sh tanklad). Dokumentidega seotud rikkumisi ja mittevastavat kütust avastati 12 juhul.
Erinevaid tubaka- ja alkoholikäitlejaid kontrolliti kokku 72 korral, rikkumisi leiti 13 juhul. Kuu jooksul peeti kinni 412 702 sigaretti ja 58 439 liitrit kütust.
Keeldude ja piirangutega seotud juhtumeid oli 242. Intellektuaalset omandit rikkuvat kaupa avastati jaanuaris kokku 64 433 ühikut. Narkootilisi aineid peeti kinni 221,3 grammi.

Juhtumeid:
6. jaanuari hommikul üritas meeskodanik Narvas üle piiri tuua 18 360 sigaretti. Suitsupakid peitis ta oma Mercedese rataste sisse.
Samal päeval proovis Luhamaal õnne Valgast pärit naine, kes tahtis oma Fordiga Venemaalt Eestisse toimetada 173 liitrit diiselkütust. Sõidukil oli 2 kütusepaaki. Juhi ettenäidatud paagis oli vaid 10 liitrit diislit, tagumises paagis aga lisaks veel suur hulk kütust.
Narvas avastasid tollitöötajad 8. jaanuari õhtul 10 280 Venemaa maksumärkidega sigaretti. Sillamäelt pärit mees oli need peitnud oma Mercedes-Benzi veoki kabiini ülemistesse panipaikadesse, magamiskoha alla tagaseina polstri vahele, laeluugi ümber ja armatuurlaua alla.
Samal päeval ja üsna sama suure koguse proovis Vene maksumärkidega suitsu Eestisse tuua ka üks meeskodanik Koidula piiripunkti kaudu. Tema auto ümberehitatud kütusepaagist leiti kokku 10 140 sigaretti.
9. jaanuari ennelõunal, mil hommikukohv juba joodud, peitis Volkswagenit juhtinud meesterahvas 560 sigaretti oma kohvitermosesse. Needki suitsupakid olid Vene maksumärgiga ja leiti autost Luhamaal.
12. jaanuari hilisõhtul tuli Tallinnas lennukilt meeskodanik, kelle jope taskust ja kotist leidsid tollitöötajad narkootilist ainet sisaldavaid tablette Xanax (26,5 tk) ja 10 pulgakommi Cannabis pops. Mees koos oma tablettide ja pulgakommidega anti üle MTA uurimisosakonna töötajatele.
20. jaanuari lõuna paiku jõudis Narva tollipunkti sõiduk Iveco Fiat, mille kontrollimisel avastati bussi tagumisest seinast peidetuna 10 800 Vene maksumärkidega sigaretti.

Kui Eestisse tahetakse tuua aina suuremates kogustes sigarette, siis meilt väljapoole proovitakse toimetada ka muud kaupa. 20. jaanuari öösel sõitis Luhamaa piiripunkti oma Ford Transitiga meeskodanik, kes ei olnud nõus, et tema autot läbivalgustusseadme abil kontrollitaks. Ka ei olevat tal tolli jaoks mingit kaupa deklareerida. Kaubiku läbivalgustamisel tuvastati peidetud kaupa veoki külgseintes. Seal oli üsna suures koguses erinevaid autode elektriseadmeid ja nende osi. Kuna mehel ei olnud kauba kohta ei ostu- ega müügidokumente, siis peeti kaup kinni kuni täiendavate dokumentide esitamiseni.

Koidula piiripunkti sõitis 21. jaanuaril järelhaagisega vedukauto. Tollitöötajate tähelepanu pälvinud masinas oli kokku 26 700 sigaretti. Osa neist leiti auto kabiini laepolstri vahelt. Suurem üllatus ootas aga tollitöötajaid ees, kui nad asusid uurima sõiduautosid vedavat platvormi. Kontrollimisel leiti salasigarettide veoks ümber ehitatud sõiduautode peale- ja mahalaadimiseks kasutatavad trapid, millesse olid peidetud Venemaa maksumärkidega sigaretid.
21. jaanuaril tuvastas toll Tallinna lennujaamas ühe Amsterdamist saabunud naiskodaniku pagasi hulgast 93 tabletti, mis sisaldasid narkootilisi aineid (Temazepan, Tramadol, Fentanyl). Naisega ja tema kaasa toodud tablettidega tegelevad edasi MTA uurimisosakonna ametnikud.
22. jaanuari hommikupoolikul saabus laevaga Tallinna Reisisadamasse meesterahva juhitud auto, kust leiti 57 kasutatud autoakut. Kuna mehel polnud ette näidata ohtlike jäätmete vedamise dokumente, siis peeti ohtlik kaup kinni ja juhtum anti üle MTA uurimisosakonna töötajatele kriminaalmenetluse alustamiseks.

24. jaanuari õhtul peatasid tollitöötajad Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel Uulu bussipeatuses maanteekontrolli käigus sõiduauto Mercedes-Benz. Sõidukis oli kokku 40 600 Venemaa ja Valgevene maksumärkidega sigaretti. Kaup peeti kinni edasisteks menetlustoiminguteks.

17. veebruar 2011 

Veel uudiseid samal teemal

19.07.2021

MTA ja PTA korraldavad ühisoperatsiooni „Lemmikloomad turvaliselt Eestisse“

Maksu- ja Tolliamet (MTA) ja Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) korraldavad 19.-30. juulil ühisoperatsiooni, mille eesmärk on kontrollida reeglite täitmist lemmikloomadega piiri ületamisel.

 
24.02.2021

Toll võtab üle Sillamäe piiripunkti kontrolli

Täna, 24. veebruaril võtab toll üle Politsei- ja Piirivalveameti piirikontrolli toimingud Sillamäe piiripunktis.