Sa oled siin

Internetist ostetud kauba deklareerimine muutub lihtsamaks

8 oktoober 2015

Maksu- ja tolliamet töötab välja uut nutirakendust, et tulevikus saaks internetist ostetud kaupu deklareerida mugavalt ka nutitelefonis.

„Internetist kaupade ostmine on üha suurenev trend ja see on toonud kaasa ka tollideklaratsioonide kasvu,“ selgita maksu- ja tolliameti tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Koidu. Kui möödunud aasta septembris esitati 583 tollideklaratsiooni, siis selle aasta juunis oli neid juba 1009. Olenevalt kuust on deklaratsioonide arv suurenenud kuni kolm korda.

Kui Euroopa Liidus kaupade isiklikul eesmärgil ostmine ei too Eesti tarbijale kaasa mingisuguseid maksukohustusi, siis väljastpoolt liitu ostes on tegemist kauba impordiga ja kaup tuleb tollis deklareerida. Uus teenus ongi mõeldud väljastpoolt Euroopa Liitu tellitud e-kaubamajadest kaupadele lihtsustatud korras tollivormistuse tegemiseks ja maksude tasumiseks.

Töötav rakendus valmib uue aasta kevadel ning seda on võimalik kasutada nii tavaarvutis kui nutiseadmes. Praeguseks on rakendusest valminud prototüüp, millele ootame senistelt postipakkide deklareerijatel tagasisidet ülesehituse ja mugavuse kohta. Rakenduse prototüüpi saab testida nii arvutis kui telefonis sellel lingil.  
Ettepanekuid rakenduse muutmiseks ootame 18. oktoobrini e-postil internetikaubandus@emta.ee

Maksu- ja tolliametil on lähiaastail kavas uuendada e-maksuameti keskkonda, et muuta maksude tasumine veelgi lihtsamalt ning tulevikus saaks nutivahendis elementaarsed asjad tehtud ja maksukohustuse täitmisel saaks nõu reaalajas. Koostöös Ärilehega hoiab MTA lugejad kursis arenduse käekäiguga ja kutsub uusi lahendusi ja kaasajastatud teenuseid testima.
 
8. oktoober 2015
 

Veel uudiseid samal teemal

18.06.2020

MTA töötajad tabasid üle 3 miljoni salasigareti

Möödunud nädalavahetusel avastasid Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad Paldiski sadamas tollikontrolli käigus veoauto koormast 3 160 000 salasigaretti.

MTA uurimisosakonna töötajad avastasid Ikla piiripunktist saabunud haagisveokist 1,7 miljonit salasigaretti.
06.05.2020

MTA töötajad avastasid Läti piiril 1,7 miljonit salasigaretti

Maksu- ja Tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad avastasid Ikla piiripunktist saabunud haagisveokist 1,7 miljonit salasigaretti Winston Blue.