Sa oled siin

Balti riikide maksu- ja tollijuhid arutavad maksupettuste ja salakauba vastu võitlemist

13 jaanuar 2011

Neljapäeval, 13. jaanuaril kohtuvad Leedus Balti riikide maksu- ja tollijuhid. Niisuguseid kolmepoolseid kohtumisi on regulaarselt peetud alates 2006. aastast.
Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav: “Oleme taastanud 3 riigi sisulise koostöö, sest elu on näidanud, et eraldi tegutsemine rahvusvahelises keskkonnas ei anna väikeriigile alati sobivat tulemit.Naabrite ja tihedalt seotud majandustega riikidena on meil palju ühist huvi pakkuvaid teemasid. Seekord räägime valdavalt maksupettuste ja salakauba vastu võitlemisega seonduvast. Arutame ka maksu- ja tolliadministratsioonide ning finantspolitsei rolli selles vallas, vahetame kogemusi ja jagame parimat praktikat nii maksupettuste kui ka salakaubanduse, eelkõige sigarettide smugeldamise tõkestamisel.”

Kohtumise eripära seisneb selles, et esmakordselt on kaasatud lisaks maksuametitele ka 3 riigi tolli- ja finantsuurimise asutused. Vahetatakse infot olukorrast ja viimase kohtumise järel toimunud muudatustest, otsitakse tolli ja maksuvaldkonna koostöövõimalusi ning vaadeldakse, kuidas sügisel sõlmitud 3 riigi tollikoostöö kokkuleppes plaanitud tegevused on ellu viidud. Samuti koordineeritakse ühiseid seisukohti nii EL kui ka IOTA (Intra-European Organisation of Tax Administrations) suunal, kusjuures Eesti annab ülevaate IOTA siseaudiitorite tegevusest.

Lisaks teevad kolme riigi esindajad ülevaate ka ametite tegevuste selleks aastaks seatud prioriteetidest. Veel kõneldakse maksutulude laekumise suurendamise võimalustest ja tutvustatakse, mida on suudetud teha maksukohustuse täitmise parandamiseks.
Järgmisel korral saavad kolme riigi maksu- ja tollijuhid kokku selle aasta sügisel Eestis.

13. jaanuar 2011