Sa oled siin

Aktsiisikaupade tollijärelevalve infosüsteemi JVIS muudatus alates 1. märtsist 2012

28 veebruar 2012

Ühetaoliseks töökorralduseks ja töökoormuse ühtlustamiseks viiakse alates 1. märtsist 2012 juhtprojekti korras Põhja MTK piirkonna eelteated ja taotlused menetlemiseks Lääne MTK-sse (loodavasse JVISi kompetentsikeskusesse). Seoses sellega on alates 1. märtsist 2012 järelevalve alla jätmise eelteate ja taotluse lahtrist „Järelevalve tolliasutus” eemaldatud klassifikaator „Veose teeninduskoht“. Nimetatud lahtris kuvatakse edaspidi kolme tolliasutust: Lääne, Ida ja Lõuna liikuvkontrollitalitust. Kõikidel Põhja maksu- ja tollikeskuse piirkonna ettevõtetel tuleb järelevalve tolliasutuseks valida Lääne liikuvkontrollitalitus.

Sihttolliasutuse lahtris muudatusi ei esine. Veose teeninduskoht jääb sihttolliasutusena alles ning kui aktsiisikaup liigub Põhja maksu- ja tollikeskuse piirkonda, tuleb sihttolliasutuseks valida Veose teeninduskoht.

Taotluse kinnitamiseks asendustoimingul tuleb Põhja MTK piirkonna kauba saajal pöörduda lähimasse teenindusbüroosse või
-kohta. Protsessi kiirendamiseks võiks kauba saaja eelnevalt ühendust võtta JVISi kompetentsikeskusega (tel 676 3291), teatades sinna taotluse numbri. Sellisel juhul on taotluse väljatrükk teenindusbüroosse pöördudes juba olemas.

28. veebruar 2012

Veel uudiseid samal teemal

18.06.2020

MTA töötajad tabasid üle 3 miljoni salasigareti

Möödunud nädalavahetusel avastasid Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad Paldiski sadamas tollikontrolli käigus veoauto koormast 3 160 000 salasigaretti.

MTA uurimisosakonna töötajad avastasid Ikla piiripunktist saabunud haagisveokist 1,7 miljonit salasigaretti.
06.05.2020

MTA töötajad avastasid Läti piiril 1,7 miljonit salasigaretti

Maksu- ja Tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad avastasid Ikla piiripunktist saabunud haagisveokist 1,7 miljonit salasigaretti Winston Blue.