Sa oled siin

Rootsi käibemaksuseaduse muudatus võib tekitada EORI andmebaasi täiendamise vajaduse

Alates 1. jaanuarist  2015 rakenduvad Rootsis impordi käibemaksu tasumisele uued reeglid. Seoses rakendatavate muudatustega peavad isikud, kelle EORI number on välja antud teises liikmesriigis kui Rootsi ja kellel on Rootsi käibemaksukohustuslase number, lisama Rootsi käibemaksukohustuslase numbri EORI andmebaasi.


Nimetatud kuupäevast alates on Rootsi Maksuameti pädevuses impordi käibemaksu kogumine ettevõtjatelt, kellel on Rootsis käibemaksukohustuslase number. Need ettevõtjad ei maksa enam käibemaksu Rootsi tollile, vaid selle asemel esitavad andmed käibemaksudeklaratsioonil Rootsi Maksuametile. Ettevõtjad, kellel  ei ole Rootsi käibemaksukohustuslase numbrit, maksavad impordil käibemaksu endiselt Rootsi tollile.

Selleks, et otsustada, kas impordil on vaja käibemaksu tasuda, vajab Rootsi toll ligipääsu importija käibemaksukohustuslase numbrile. Rootsi EORI number on seotud käibemaksukohustuslase numbriga. Kui aga EORI number on välja antud teises liikmesriigis, ei ole võimalik automaatselt tuvastada, kas isik on Rootsis käibemaksukohustuslane või mitte.

Seega ettevõtjad, kes on Rootsis käibemaksukohustuslased, aga EORI number on välja antud Eestis, peavad tagama, et Rootsi käibemaksukohustuslase number kajastuks EORI numbri andmebaasis. EORI andmebaasis olevate andmete alusel saab Rootsi toll teavet käibemaksukohustuslaste kohta ning nendel ei teki kohustust tasuda impordi käibemaksu tollile.

12.11.2014