Sa oled siin

Tollivormistuse erisused seoses ELi laienemisega 01.07.2013

Teavitame, et tollivormistuse erisused, mis on seotud Euroopa Liidu laienemise ehk Horvaatia liitumisega 1. juulist 2013, on toodud Komisjoni informatiivses dokumendis TAXUD/A2/SPE/2013/058 (PDF) (dokument on inglise keeles).

Juhime tähelepanu alljärgnevale:

  • Horvaatiast saadetud kauba vabasse ringlusse lubamisel märgitakse tollideklaratsiooni liigiks CO ja kaup vabastatakse tollimaksu tasumisest, kui on tõendatud kauba ühenduse tollistaatus vastavalt dokumendile TAXUD/A2/SPE/2013/058. Seda vabastust saab rakendada kaubale, mis on enne liitumist olnud vabas ringluses laienenud ühenduses ning on liitumise hetkel tolliladustamise, seestöötlemise, ajutise importimise, välistöötlemise, transiidi, tollikontrolli all töötlemise tolliprotseduuril või vabatsoonis, ajutisel ladustamisel või on tegemist transportimisel oleva kaubaga, mille ekspordiformaalsused laienenud EL-is on lõpetatud enne 1. juulit 2013.
  • pärast 1. juulit 2013 ei saa enam kaupa Horvaatiasse eksportida, re-eksportida, ega suunata välistöötlemise protseduurile.
    Aktsepteeritud tollideklaratsioonid nimetatud riiki, mis ei ole esitatud väljumistolliasutusele enne 1. juulit 2013, kuuluvad tühistamisele.