Sa oled siin

Aktsiisikauba eksport (mineraalõlid ja kütused, tubakatooted, alkohol ja alkohoolsed joogid)

Kui aktsiisikauba ekspordi- ja väljumistolliasutus asuvad mõlemad Eestis, siis aktsiisikauba saatelehte AAD või SAAD ei vormistata.

Kui eksporditolliasutus ja väljumistolliasutus asuvad erinevates liikmesriikides, tuleb vormistada ka aktsiisikauba saateleht AAD või SAAD.

Ajutises aktsiisivabastuses oleva aktsiisikauba korral esitatakse enne ekspordideklaratsiooni vormistamist elektroonne aktsiisikauba saateleht AAD ja ekspordideklaratsioon täidetakse järgmiselt:

  • Lahter 37 – märgitakse kood 1045
  • Lahter 40A – märgitakse Z
  • Lahter 40B – märgitakse AAD
  • Lahter 40C – märgitakse EMCS süsteemis esitatud AAD number
  • Lahter 40E – märgitakse EMCS süsteemis esitatud AAD kauba järjekorra number
  • Lahter 40D – märgitakse EMCS süsteemis esitatud AAD kuupäev

Kauba väljumine registreeritakse ECSis väljumistolliasutuses (paberkandjal AAD korral registreeriti väljumine eksporditolliasutuses).

Siiski kasutatakse edasi AAD pabervormistust juhul, kui elektroonne AAD esitamise süsteem ei tööta ja kasutatakse asendustoimingut.

Ekspordivormistus paberkandjal AAD korral:

Eksporditolliasutuses esitatakse AAD vorm. Toll kontrollib ja kinnitab AAD vormi (lahtrisse „A” märgitakse ekspordideklaratsiooni nr, tolliasutuse pitsat, vormistaja allkiri, isiklik pitsat, kuupäev, tollitõkendi nr ning punane tempel „EKSPORT”) ning registreerib ECSis kauba väljumise.

AAD eksemplarid tagastatakse deklarandile nende esitamiseks väljumistolliasutuses.

Väljumistolliasutuses toll kontrollib ja kinnitab AAD (täidetakse lahter „C", tolliasutuse pitsat, vormistaja allkiri, isiklik pitsat, kuupäev).

AAD eksemplarid 2 ja 3 tagastatakse deklarandile.

Tarbimisse lubatud aktsiisikauba korral esitatakse eksporditolliasutusse paberkandjal SAAD vorm (eksemplarid 2, 3).

Eksporditolliasutuses kontrollitakse ja kinnitatakse SAAD vorm (lahtrisse „A” märgitakse ekspordideklaratsiooni number, tolliasutuse pitsat, vormistaja allkiri, isiklik pitsat, kuupäev, tollitõkendi number ja punane tempel „EKSPORT”) ning tagastatakse deklarandile.

Väljumistolliasutuses kinnitatakse SAAD vormi mõlemad eksemplarid (täidetakse lahter C, tolliasutuse pitsat, vormistaja allkiri, isiklik pitsat, kuupäev) ja tagastatakse need deklarandile ning registreeritakse kauba väljumine ECSis.
 

31.08.2017