Sa oled siin

Maksuandmete tõend

E-maksuametis/e-tollis saate ise koostada maksuandmete tõendi, mida esitada näiteks pankadele laenutaotluse lisadokumendina, aga ka muudel juhtudel teistele ettevõtetele, näiteks õppetoetuse taotlemise eesmärgil (kõrg)koolidele esitamiseks. Tõendile saab lisada Maksu- ja Tolliameti digitempli ning tõendi kohe vajalikule meiliaadressile saata.
 

Tõendi sisu ja koostamine


Füüsilise isiku tõend sisaldab järgmisi andmeid:
  • tulu füüsilise isiku tuludeklaratsiooni alusel
  • tööandja(te) deklareeritud väljamaksete andmed deklaratsiooni TSD alusel
  • töövõimetus-, töötuskindlustus- ja koondamishüvitised, pensionid, tööandjate väljamaksed III pensionisambasse, kogumispensioni väljamaksed deklaratsiooni TSD alusel
  • töötamise registrisse tehtud kanded
  • dividendid ja omakapitalist tehtud väljamaksed
  • maksuvõlg valitud perioodil ja tõendi koostamise kuupäeva seisuga

Vajalikud andmete plokid, kas ühe, mitu või kõik, saate tõendile ise valida.

Andmete periood

Andmete algusperioodi saate samuti ise valida. Algusperiood ei saa olla varasem kui 26 kuud tõendi koostamise kuupäevast tagasiulatuvalt.

Perioodi lõppkuupäev on alati tõendi koostamise kuupäev.

Andmed tõendile kuvatakse kuude kaupa, välja arvatud andmed tuludeklaratsioonidelt, mis kuvatakse aastate kaupa.

Tõendi keel

Tõendi saab koostada eesti, vene või inglise keeles.

Tõendi koostamine

Tõendi koostamiseks sisenege e-maksuametisse/e-tolli ja valige rubriigist „Nõuded ja kohustused“ > „Tõendid“. Seejärel vajutage nupule „Alusta tõendi koostamist“ ning valige rippmenüüst „Maksuandmete tõend“.

Avanenud lehel tuleb valida tõendi keel, perioodi alguskuupäev ning tõendil kuvatavad andmed. Vaikimisi on valitud kõik andmete plokid. Kui mingeid andmeid ei ole tõendile vaja, siis eemaldage andmete real olevast kastist linnuke.

Tõendi koostamiseks vajutage nupule „Koosta tõend“. Süsteem moodustab PDF-vormingus tõendi, mida saab avada ja ka enda arvutisse salvestada.

Digitempli lisamine

Tõendi juures on link digitempli lisamiseks. Digitempli lisamisel moodustub konteiner, milles on tõend PDF- ja XML-vormingus. Tõendile lisatud digitempel kinnitab, et tõendi on väljastanud Maksu- ja Tolliamet ning andmed sellel on autentsed ja usaldusväärsed.

Tõendi saatmine

Tõendi saatmiseks vajutage lingile „Saada e-kirjaga“, kirjutage avanenud lehel olevasse lahtrisse saaja meiliaadress ning vajutage nupule „Saada“. Tõend edastatakse saajale e-kirja manusena. Pärast „Saada“-nupule vajutamist kuvatakse teade, kas saatmine õnnestus või mitte.

Ametlik e-posti aadress, millelt tõendid väljastatakse on teated@emta.ee ja e-kirja sisuaknas on automaatne tekst:

Tere
E-kirja manusest leiate Maksu- ja Tolliameti tõendi.
Lugupidamisega
Maksu- ja Tolliamet

Aadressilt teated@emta.ee saabunud BDOC-vormingus tõendi puhul võib saaja olla kindel, et dokument pärineb Maksu- ja Tolliametist.

Tõendi registreerimine

Tõendid registreeritakse koostamise hetkel Maksu- ja Tolliameti infosüsteemis ning kahtluse korral on neid võimalik taasesitada.

Tõendi koostamine ja saatmine on tasuta.

Kaaluge alati hoolikalt, enne kui oma andmeid teistele osapooltele edasi saadate või dokumendi välja trükite.


Küsimused ja vastused


Tõendi koostamise kohta käivad küsimused ja vastused »
 

22.01.2018