Tutvustus

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tegeleb riigitulude haldamise, riikliku maksu- ja tollipoliitika rakendamise ning ühiskonna ja seadusliku majandustegevuse kaitsmisega.

Meie eesmärk on pakkuda mugavat ja tõhusat maksukogumist ning majanduskeskkonna kaitset inimestele, ettevõtetele ja Eesti riigile.

Oleme võtnud sihiks, et Eesti oleks kõrgeima vabatahtliku maksukuulekusega riik Euroopas. Selle saavutamiseks oleme määratlenud neli strateegilist peasuunda, mille abil mõtestame lahti igapäevase operatiivtöö ja juhime asutust soovitud sihi suunas:

  • maksutahe: suurendame Eesti ühiskonna maksutahet ja oleme maksumaksjale usaldusväärsed koostööpartnerid.
  • lihtsad ja mugavad avalikud teenused: pakume kõikidele maksumaksjatele võimalust täita oma kohustused kiirelt, lihtsalt, mugavalt. MTA pakutavad teenused motiveerivad inimesi maksu- ja tollikohustusi korrektselt täitma.
  • võrdne maksukonkurents ja ühiskonnakaitse: läheneme probleemsetele maksumaksjatele järelevalveliste meetmetega tõhusalt ja sihipäraselt. Maksudest kõrvale hiilimine on keerukas, tülikas ja kallis.
  • suundanäitav organisatsioon ja arenevad inimesed: organisatsiooni eesmärkide saavutamiseks teeme oma tööd pühendunult, professionaalselt ja koostöös.

 

Lisainfo

 

Struktuur

Maksu- ja Tolliameti struktuur

  • Maksu- ja Tolliamet tegutseb rahandusministeeriumi haldusalas.
  • Kuulume riigi viie kõige usaldusväärsema institutsiooni hulka.
  • Meil töötab üle 1300 inimese.
  • Meie töötajatest üle 60 protsendi on kõrgharidusega ning 30 protsenti mehed ja 70 protsenti naised.
 

Juhid

 


Triin Raaper

peadirektori asetäitja peadirektori ülesannetes
 

Triin Raaper on Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja peadirektori ülesannetes alates 20. septembrist 2021.

Triin Raaper on Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja teenuste alal alates juunist 2019. Alates septembrist 2020 kuni jaanuarini 2021 oli Triin Raaper peadirektori asetäitja peadirektori ülesannetes. Alates jaanuarist 2017 kuni maini 2019 oli Triin Raaper Maksu- ja Tolliameti teenuste osakonna juhataja.

Varem on ta töötanud Maksu- ja Tolliameti tulude osakonna juhatajana, Põhja maksu- ja tollikeskuse sissenõudmise osakonna üldmenetluse talituse juhatajana ning Tallinna Juriidiliste Isikute Maksuameti sissenõudmise osakonnas.

Triin Raaper on sündinud 10. märtsil 1981. Ta on lõpetanud Tallinna Majanduskooli maksunduse eriala ja Estonian Business School'i rahvusvahelise ärijuhtimise eriala.

Peadirektori ülesandeid kirjeldab ameti põhimäärus. Peadirektori asetäitja teenuste alal ülesandeid kirjeldab ameti põhimäärus.

Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja Triin Raaper
 

Rivo Reitmann

peadirektori asetäitja
 

Rivo Reitmann on Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja alates oktoobrist 2016 (peadirektori asetäitja järelevalve alal alates juunist 2019). Rivo Reitmann oli Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja peadirektori ülesannetes alates jaanuar 2017 kuni mai 2017.

Aastatel 2011–2016 oli Rivo Reitmann Maksu- ja Tolliameti teenindusosakonna juhataja.

Varem on ta töötanud Maksu- ja Tolliameti teenindusosakonna peaspetsialistina, Maksuameti maksude osakonna peaspetsialistina ja Tallinna Juriidiliste Isikute Maksuameti maksude osakonna inspektorina.

Rivo Reitmann on sündinud 9. juunil 1979. Ta on lõpetanud Tallinna Majanduskooli maksunduse eriala ja Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor ärijuhtimise eriala.

Autasu: Maksu- ja Tolliameti I klassi aumärk 2014. aastal.

Peadirektori asetäitja järelevalve alal ülesandeid kirjeldab ameti põhimäärus.

Maksu- ja Tolliameti  peadirektori asetäitja järelevalve alal Rivo Reitmann

Juhtide vastuvõtuajad

Vastuvõtule palume eelnevalt registreeruda telefonil 676 2102 (tööaeg: E–N kl 8.15–17.00, R kl 8.15–15.45). Kontor asub aadressil Lõõtsa 8a, Tallinn.