Sa oled siin

Täiendav maksuvaba tulu lapse ülalpidamise korral 2017. aastal

Lapsevanemal või eestkostjal, kes peab ülal kahte või enamat alaealist last, on alates teisest lapsest õigus saada täiendavat maksuvaba tulu 1848 eurot aastas iga kuni 17aastase lapse kohta. 2017. aasta tuludeklaratsioonis tuleb märkida ainult kuni 17 aasta vanused lapsed. Vanimad on lapsed, kes 2017. aastal said 17aastaseks. Lapsi, kes on sündinud pärast 1. jaanuari 2018, ei saa 2017. aasta tuludeklaratsioonis näidata.

Kuna lapse maksusoodustust saab deklareerida vaid üks vanem või eestkostja, tuleb eelnevalt kokku leppida, kes lapse andmed deklareerib. Vaidluse korral saab soodustust kasutada isik, kellele makstakse perehüvitiste seaduse alusel lapsetoetust. Kui lapsetoetuse saaja ei soovi soodustust kasutada, peab ta laste nimed eeltäidetud andmetest kustutama.

Kui abikaasad kasvatavad koos lapsi eelmisest kooselust (kärgpere), siis on võimalik deklareerida kõik pere lapsed ühe abikaasa nimel.

Kui laps on saanud tulu, näiteks suvel tööl teeninud raha, siis peab vanema tuludeklaratsiooni mahaarvamiste osas lapse täiendava maksuvaba tulu tabelis olema ära näidatud lapse tulu ja seda ka siis, kui see on alla maksuvaba tulu. Selle võrra on lapsevanema maksusoodustus väiksem. Kui laps saab toitjakaotuspensioni ja see on väiksem kui 2832 eurot kalendriaastas, siis ei pea vanem selle piirmäära ulatuses lapse pensioni oma tuludeklaratsiooni märkima.

 

14.12.2017