Sa oled siin

Maksuandmete tõend koolidele esitamiseks

Kui vajate õppetoetuste ja õppelaenu seaduse alusel toetuse taotlemisel õppeasutusele esitamiseks Maksu- ja Tolliameti tõendit oma sissetulekute kohta, siis saate selle nüüd kiirelt ja mugavalt e-maksuametis/e-tollis ise koostada ning õppeasutusele edastada.

Tõend on soovitav koostada pärast iga kuu 10. kuupäeva, kuna siis on värskeimate andmetena võimalik tõendile kuvada tõendi koostamisele eelneva kuu andmed.

Tõendile saate ise lisada Maksu- ja Tolliameti digitempli, mis kinnitab tõendi saajale, et tõendi väljastaja on Maksu- ja Tolliamet ning andmed tõendil on autentsed ja usaldusväärsed.

Tõendi koostamine ja saatmine on tasuta.
 

Tõendi koostamine
 

 1. Logige sisse e-maksuametisse/e-tolli.
  Kui teil veel e-maksuameti/e-tolli kontot ei ole, siis lepingu konto saamiseks ja kasutamiseks saate sõlmida internetis enne e-maksuametisse/e-tolli esimest korda sisselogimist. Konto loomisest täpsemalt »
 2. Valige rubriigis „Nõuded ja kohustused" > „Tõendid" ning vajutage nupule „Alusta tõendi koostamist".
 3. Valige rippmenüüst „Maksuandmete tõend" ning seejärel vajutage nupule „Dokumendi liik valitud".
 4. Avanenud lehel valige tõendi keel (eesti, vene või inglise). Kindlasti valige rippmenüüst Teile vajalik tõendi algusperiood (kuu ja aasta). Perioodi lõppaeg on alati tõendi koostamise kuupäev ja seda ise valida ega muuta ei saa.

  Tõendile on võimalik valida järgmised andmed:
  • tulu füüsilise isiku tuludeklaratsiooni alusel
  • tööandja(te) deklareeritud väljamaksete andmed deklaratsiooni TSD alusel
  • töövõimetus-, töötuskindlustus- ja koondamishüvitised, pensionid, tööandjate väljamaksed III pensionisambasse, kogumispensioni väljamaksed deklaratsiooni TSD alusel
  • töötamise registrisse tehtud kanded
  • dividendid ja omakapitalist tehtud väljamaksed
  • maksuvõlg valitud perioodil ja tõendi koostamise kuupäeva seisuga

  Kõik andmeplokid on vaikimisi valitud. Kuna õppetoetuse taotlemise tõendile ei ole tarvis töötamise registri ega maksuvõla andmeid, siis kustutage palun linnuke nende andmete ees olevast märkeruudust.

  Seejärel vajutage nupule „Koosta tõend“.

 5. Süsteem koostab PDF-vormingus tõendi, mida näete samal lehel olevast koostatud tõendite tabelist. Tõendit saab avada, vaadata ja alla laadida.
  Tõendile digitempli lisamiseks vajutage lingile „Lisa digitempel“, misjärel moodustab süsteem tabelisse BDOC-vormingus tõendi.
 6. Tõendi saatmiseks vajutage lingile „Saada e-kirjaga", kirjutage avanenud lehel olevasse lahtrisse saaja e-posti aadress ning vajutage nupule „Saada". Tõend edastatakse saajale e-kirja manuses oleva dokumendina.

Kaaluge alati hoolikalt, enne kui oma andmeid edasi saadate või dokumendi välja trükite.

Teadmiseks tõendi saajale

Ametlik e-posti aadress, millelt Maksu- ja Tolliamet tõendid väljastab, on teated@emta.ee ning e-kirja sisuaknas on järgmine tekst:

Tere
E-kirja manusest leiate Maksu- ja Tolliameti tõendi.
Lugupidamisega
Maksu- ja Tolliamet

Aadressilt teated@emta.ee saabunud BDOC-vormingus tõendi puhul võite olla kindel, et dokument pärineb Maksu- ja Tolliametist.

Tõend registreeritakse koostamise hetkel Maksu- ja Tolliameti infosüsteemis ning kahtluse korral on andmeid võimalik taasesitada.

12.09.2017