Sa oled siin

Maamaksuteated ja maamaksu tasumine

Maamaksuteated


Oleme saatnud kõigile maaomanikele e-MTAsse maamaksuteated tasuda tuleva maamaksu kohta ning teavitanud sellest kas e-posti või telefoni teel.

Inimestele, kelle e-posti aadressi ega mobiiltelefoni numbrit meil ei ole, saatsime maamaksuteate postiga.

Kui Te ei ole maamaksuteadet 25. veebruariks kätte saanud, siis palun teavitage sellest Maksu- ja Tolliametit. Sellisel juhul väljastatakse uus maksuteade.

Maamaksuteate vaatamiseks sisenege e-MTAsse, valige seal „Maksud" – „Muud maksud" – „Maamaks".

Kui Teil on maa mitme omavalitsuse territooriumil, siis on maksuteade väljastatud iga omavalitsuse kohta eraldi.

Maamaksuteadetes võib olla vigu kodualuse maa maksusoodustuse osas

Maamaksuteadete saatmisega ilmnes, et paljudel inimestel puudub kohaliku omavalitsuse poolt edastatud andmetes kodualuse maa maksusoodustus. See puudutab inimesi, kes on kinnisvara müünud või ostnud 2019. aasta teises pooles. Lähemalt »

Maamaksu tasumine


Maamaksu tasumise tähtpäev tänavu on 31. märts.

Kuni 64-eurone maamaks tuleb tasuda ühekorraga 31. märtsiks. Kui maamaksusumma ületab 64 eurot, tuleb 31. märtsiks tasuda sellest vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust tuleb tasuda hiljemalt 1. oktoobriks.

Maksu on võimalik tasuda e-MTAs SEB Panga, Swedbanki, Luminor Banki, LHV Panga või Coop Panga pangalinkidega. Samuti pakume võimalust maksta VISA või Mastercard krediitkaardiga.

Kui eelistate maksu tasuda pangaülekandega, siis leiate maksu tasumiseks vajaliku viitenumbri ning pangakontode numbrid maksuteatelt.
 

Lisainfot

 

17.02.2020