Sa oled siin

E-maksuamet/e-toll

Laupäeval, 20. aprillil kl 10–19 on katkestus EL-i infosüsteemi EU SW-CVED (veterinaariaalaste impordi lisadokumentide elektroonne kontroll Complexis) töös. EL-i infosüsteemide katkestusteated »

Esmaspäeval, 22. aprillil 2019 pankadevahelisi arveldusi ei toimu. Seega palume arvestada, et kui teete ülekande SEB Pangast, Swedbankist või Luminor Bankist samas pangas asuvale Maksu- ja Tolliameti pangakontole, siis jõuavad maksed kohale 22. aprillil 2019. Teiste Eesti pankade puhul jõuavad maksed kohale teisipäeval, 23. aprillil 2019.

Teisest riigist või pankadevahelise ülekande puhul palume arvestada, et Euroopas on ülestõusmispühad ajavahemikus 19.–22. aprill 2019 ning soovitame pühade ajal tehtavad ülekanded kavandada varakult.

Alates 3. maist (pärastlõunast) kuni eeldatavalt 8. maini 2019 on Maksu- ja Tolliameti (MTA) infosüsteemides plaaniline katkestus, mille vältel on peatatud e-maksuameti/e-tolli ja MTA andmebaasidega seotud X-tee teenuste töö, samuti ei ole sel ajal võimalik teha muid päringuid MTA infosüsteemidesse. Tollitoimingute ja muude vältimatute teenuste jaoks on ette nähtud asendustoimingud paberkandjatel. Lähemalt »

Alates 8. maist 2019 ei vaja e-maksuameti/e-tolli kasutamine enam eelnevalt sõlmitud lepingut, ühtlasi lõpetame seni kasutusel olnud lepingud. Maksu- ja Tolliameti e-teenuste keskkonna kasutamine jätkub rahandusministri 14.03.2019 määrusega nr 15 kehtestatud korras.

3. mail 2019. a kaob võimalus e-maksuametisse/e-tolli sisse logida Maksu- ja Tolliameti väljastatud koodikaardiga. Lähemalt »