Sa oled siin

E-MTA info ja uudised

Uudised

 

Maksu- ja Tolliameti tollisüsteemide katkestus alates 30. juunist kl 17 kuni 1. juulini kl 8


Alates 1. juulist 2021 viib Maksu- ja Tolliamet (MTA) impordi tollivormistuse uude infosüsteemi Impulss ning võtab kasutusele uue sisenemisformaalsuste infosüsteemi NES. Muudatuse eesmärk on pakkuda tolliklientidele kaasaegset ja mugavat impordi tollideklaratsiooni esitamise ja töötlemise teenust, mis töötab uuel tehnilisel platvormil. Eraisikud saavad kasutada kauba deklareerimiseks postipaki deklaratsiooni või reisijadeklaratsiooni rakendust, mis on samuti läbinud uuenduskuuri.

Nende muudatuste sisseviimiseks on vajalik ajutine katkestus kõikides MTA tollisüsteemides. See tähendab, et peatatud on e-MTA tollisüsteemide ja X-tee teenuste töö. Samuti ei toimi antud ajavahemikul avalikud päringud MTA infosüsteemidesse.

Katkestus on planeeritud alates 30. juunist kella 17st ning kõik MTA tolliteenused on kasutatavad taas hiljemalt 1. juulil kell 8. Palume teil seoses sellega teha vastavaid ettevalmistusi ja/või planeerida asendustoiminguid, mis puudutab MTA tolliinfosüsteemide kasutamist.

Piiriületus toimub tavapärases korras, tollivormistuseks tuleb kasutada asendustoiminguid, mis võib tavapärastest kauem aega võtta.

Palume teil katkestusega arvestada ja soovitame võimalusel selleks ajaks tollivormistust mitte planeerida. Palume vabandust võimalike ebamugavuste pärast.
 

Võtame kasutusele uue impordi tollideklaratsioonide töötlemise süsteemi Impulss


Alates 01.07.2021 viib Maksu- ja Tolliamet impordi tollivormistuse uude infosüsteemi Impulss. Muudatuse eesmärk on pakkuda klientidele kaasaegset ja mugavat impordi tollideklaratsiooni esitamise ja töötlemise teenust, mis töötab uuel tehnilisel platvormil. Samuti võimaldab uus süsteem tagada käibemaksudirektiivi rakendamise, mis kehtestab deklareerimise kohustuse alates 0 eurost. Ekspordi tollideklaratsioonide töötlemine jätkub 2023. aastani süsteemis Complex. Lugege lähemalt »
 

Uut e-MTAs: pääsuõiguste teated »
 

E-MTA uuendatud töölaud »
 

Maamaksu tasumiseks saab edaspidi tellida e-arve »
 

Muudatused e-maksuameti/e-tolli menüüs »
 

E-maksuamet/e-toll uueneb: kasutajakonto »
 

E-maksuamet/e-toll uueneb: pääsuõigused ja volitused »
 

Info e-teenuse keskkonna kasutamise kohta »
 

E-maksuametisse/e-tolli sisselogimise võimalused »
 

Nõuete ja kohustuste rubriigis on uus arvestuse e-teenus »
 

Töötamise register sai uue kujunduse »
 

E-deklaratsioonid nüüd uues kuues »
 

Palgamakse – LHV Panga ja MTA makselahendus »
 

Kasutuselt kaovad Maksu- ja Tolliameti koodikaardid e-maksuametisse/e-tolli sisselogimiseks »

 

21.06.2021