Sa oled siin

Tõendite koostamine ja esitamine e-MTAs

Maksuvőla puudumise tõendi, võlatõendi, saldoteatise, maksuandmete tõendi ja keskmise töötasu tõendi ehitusettevõtetele saavad maksumaksjad e-MTAs ise koostada ning tõendile digitaalse templi kujul Maksu- ja Tolliameti ametliku kinnituse lisada.

Digitempliga varustatud tõendit on võimalik e-MTAst ka vajalikule adressaadile edastada. See tähendab, et kui vajate tõendit teisele asutusele või ettevõttele esitamiseks, saate selle kohe samalt lehelt adressaadi e-posti aadressile saata.

Digitaalse templiga varustatud tõendid on samaväärsed paberil väljastatud ja ametniku poolt allkirjastatud tõenditega. Digitempel tõendab, et dokumendi on väljastanud Maksu- ja Tolliamet ning andmed dokumendil on autentsed ja usaldusväärsed.

E-MTAs koostatud digitaalse templiga tõendid registreeritakse Maksu- ja Tolliameti infosüsteemis ning kahtluse korral on neid võimalik taasesitada.

Tõendi koostamiseks logige e-MTAsse ja valige menüüst „Registrid ja päringud“ > „Minu päringud“ all olev menüüpunkt „Tõendite koostamine“.

Tõendile digitempli lisamiseks salvestage dokument DDOC-vormingus.

Lugege digitempli kohta lisaks: www.id.ee.

 

25.10.2019