Sa oled siin

MTA, Statistikaameti ja Eesti Panga ühisprojekt "Aruandlus 3.0"

Riigiülesest nullbürokraatia algatusest on välja kasvanud projekt "Aruandlus 3.0", mille eesmärgiks on vähendada ettevõtjate koormust andmete esitamisel Maksu- ja Tollimetile, Statistikaametile ja Eesti Pangale.

Projekti raames vaadatakse läbi andmete koosseis, et tagada vaid vajalike andmete kogumine. Andmeid, mille kogumise eesmärk ei ole tellijate poolt piisavalt põhjendatud, ei peaks ettevõtjatelt koguma. Projektis osalejad otsivad ka alternatiivseid lahendusi, et vältida ettevõtja käest otse andmete kogumist.

Raamatupidajate jaoks on suurim muutus see, et aruandluse esitamine automatiseeritakse ja andmed edastatakse otse kasutatavast tarkvarast. See tähendab seda, et enam ei pea minema konkreetse asutuse keskkonda andmeid sisestama.

Esimesena tegeletakse palga ja töötamise teemagrupiga.

 

Maksu- ja Tolliameti, Statistikaameti ning Eesti Panga ühisprojekti "Aruandlus 3.0" logo

 

25.05.2017 infopäev arendajatele

25.05.2017 toimunud infopäeval käsitleti X-tee rolli turvalise andmevahetuse kanalina ning Statistikaameti andmevahetuse loogika muutusi.

Lisaks huvitavat lugemist Eesti.ee autentimisteenusest (799.63 KB, PDF)  

25.04.2017 infopäev arendajatele

25.04.2017 toimunud infopäeval anti ülevaade X-tee rollist aruandluse automatiseerimisel.

02.06.2016 infopäev arendajatele

02.06.2016 toimus tarkvaraarendajatele suunatud infopäev, millel anti ülevaade võimalikust aruandlusandmete liikumise visioonist, X-tee võimalustest ja lühidalt ka aruandlusandmete kogumise õiguslikest alustest, koosseisust ja nende kasutamisest.

Statistika tellijate vajaduste analüüs palga ja töötamise teemagrupis

Statistikaamet selgitas välja riigis kogutavate palga ja tööjõu andmete alusel arvutatud statistika väärtuse ehk koondas riigiasutuste poolt kasutatava statistika eesmärgid.

 

Kontakt: Marika Korka, "Aruandlus 3.0" projektijuht, marika.korka@emta.ee

25.05.2017