Sa oled siin

Tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja taotlus

Tulumaksusoodustuse saamiseks peab heategevuslikult ja avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, sihtasutus ja usuline ühendus esitama nõuetekohase taotluse tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja kandmiseks ning kelle tegevus ja dokumendid (asutamisleping, põhikiri) vastavad tulumaksuseaduse § 11 nõuetele.

Tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja kuulumine annab ühingule võimaluse saada tulumaksusoodustust annetustelt ja kingitustelt ning maksta teatud tingimustel tulumaksuvabalt stipendiumeid. Enne tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja kandmise taotluse esitamist palume kindlasti tutvuda nimekirja kandmise eelistega ja juhendiga vormi TMIN täitmiseks.

Taotluse nimekirja kandmiseks peab edastada Maksu- ja Tolliametile. Taotluse esitajad kantakse nimekirja vastavalt Maksu- ja Tolliameti otsusega otsuse tegemisele järgneva kalendrikuu 1. kuupäeval.

Juhend vormi TMIN täitmise ja nimekirja kandmise kohta »

Juhime tähelepanu, et koolitaja tulumaksusoodustusega nimekirja kuulumine ei ole eelduseks koolitatava poolt õppemaksult tulumaksutagastuse taotlemisel. Õppemaksult tulumaksutagastuse taotlemisel on oluline koolitusloa olemasolu koolituse läbiviijal. Täpsemalt saate lugeda Haridus- ja Teadusministeeriumi veebilehelt „Koolitus- või tegevusluba“.

15.03.2019