Sa oled siin

Biokütuse tarneandmete aruandluse esitamine

Alates 1. augustist 2019 on avatud uus elektroonne keskkond, kuhu tarnijal VKS § 21 ja AÕKS § 1231 mõistes tuleb deklareerida tarnitud kütuste ja energia kasvuhoonegaaside mahu ning tarbimisse lubatud kütuse koguse ja neile vastava koguenergia aruanded.

2019. a juulikuu aruanne tuleb esitada Keskkonnaametile seni kehtiva korra ja vormi järgi (raporteerimisvorm on kättesaadav Keskkonnaministeeriumi veebilehelt). 2019. a augustikuu aruanne tuleb esitada Maksu- ja Tolliameti e-keskkonda VDS 15. septembriks 2019.
 

Andmete esitamine
 

VDSi sisenemine toimub Maksu- ja Tolliameti kodulehe https://www.emta.ee kaudu, kus tuleb vajutada nupule „Sisenen e-MTAsse" ja valida rubriigis „Toll“ menüüpunkt „Vastavusdokumendid (VDS)“.

Õiguste andmine


Andmete lisamine on piiratud õigustega, kasutajatele on ette nähtud kasutajaõigus „VDS_BIO_CLIENT“, millega kaasneb biokütuse tarneandmete aruande (sh aruannete nimekirja) vaatamine, lisamine, muutmine, kustutamine, esitamine, sh failide vaatamine, lisamine, kustutamine.

Õiguste andmiseks tuleb:

  1. juhatuse liikmel siseneda e-MTAsse esindaja rollis ning valida rubriigis „Seaded“ menüüpunkt „Pääsuõigused“;
  2. valida rippmenüüst „Esindajate pääsuõigused" ning avanenud lehel vajutada nupul „Uus pääsuõigus";
  3. valida isik, kellele soovitakse anda pääsuõigused: sisestada isiku- või registrikood, vajutada nupule „Otsi"; seejärel vajutada nupule „Edasi" ning täita õiguste kehtivuse algus- ja lõppkuupäev;
  4. valida „Üksikõigused", leida õigused otsisõna „biokütus" abil, märgistada vajalik õigus (VDS_BIO_CLIENT) ja vajutada nupule „Lisan“.


Abiinfo


VDS kasutajaõigustega (VDS_BIO_CLIENT) seotud küsimustes palume pöörduda e-posti aadressil e-maks@emta.ee või telefonil 880 0815.

Aruandluskohustust puudutavates küsimustes palume pöörduda Keskkonnaameti keskkonnaosakonna kliima peaspetsialisti Egon Oraste poole e-posti aadressil Egon.Oraste@keskkonnaamet.ee või telefonil 5344 3473.
 

29.11.2019