Maksualane teabevahetus

Sellelt lehelt leiate rahvusvahelises maksualases teabevahetuses vajaliku info ning piiriüleste skeemide, finantskontode kui suurkontsernide aruandluses vajalikud deklaratsioonide vormid.

Käsiraamat

Käsiraamatu sisu avaneb allolevast teemade menüüst, alateemade kuvamiseks vajutage menüüribal noolele.

Kes esitavad deklaratsioone CRS ja DAC2

Eesti finantsasutustel on kohustus edastada teavet mitteresidentide kontode kohta.

Kui aruandekohustuslikul finantsastutusel on ühe finantsinfo deklratsiooni esitamise kohustus, on tal reeglina ka ülejäänud kahe finantsinfo deklaratsiooni esitamise kohustus.

Finantsinfo deklaratsioonide esitamiseks on vajalik Maksu- ja Tolliameti e-teenuste keskkonna e-MTA pääsuõigustest üksikõigus „FATCA-deklaratsioonide esitamine“ (kood: FATCA_KOIKOIGUSED). Pääsuõiguste andmisest lähemalt

Kui isikul on finantsinfo deklaratsiooni esitamise kohustus, aga tal puudub ligipääs vastavale rakendusele Maksu- ja Tolliameti e-teenuste keskkonnas e-MTA, siis tuleb esmalt hankida USA maksuhaldurilt GIIN kood ning see esitada Maksu- ja Tolliametile koos taotlusega saada finantsinfo deklaratsioonide rakenduse pääsuõigus. Taotluses tuleb märkida ka aasta, millest alates deklareerimiskohustus tekkis.

Virtuaalvääringute rahakotiteenuse osutajad ja virtuaalvääringute vahetusteenuse osutajad ei ole hetkel kehtiva seadusandluse kohaselt aruandekohustuslikud finantsasutused.

Viimati uuendatud 14.06.2022

Viimati uuendatud 19.05.2022

Kas sellest lehest oli abi?